dobry, okładka z niewielkimi otarciami i przygięciami, lekko pożółkły papier i blok książki od zewnątrz, ten ostatni również minimalnie przybrudzony
Agnieszka Fulińska pochodzi z rodziny od pokoleń związanej z Krakowem i mieszka w tym mieście od urodzenia. kończyła między innymi archeologię, ale zajmuje się historią XIX wieku. Ma na koncie publikacje opowiadań fantastycznych, a także tłumaczeń książek, w tym Ricka Riordana.
Aleksandra Klęczar urodziła się na Śląsku, mieszkała w małopolskim miasteczku, a potem przeniosła się do Krakowa. Uczy studentów mitologii, literatury antycznej i języków starożytnych. Pisze dużo o literaturze fantastycznej, na blogach i w czasopismach.
Mysia Wieża jest debiutem powieściowym obu autorek.
"Miałam napisać książkę. Na termin. Zamiast tego zaczęłam czytać Mysią Wieżę i… wsiąkłam. Spóźniłam się z książką, ale za to ile przeżyłam! W Mysiej Wieży znalazłam przygodę, wiedzę i świetne dialogi. To książka, która ucieszy erudytę, wielbiciela literatury i mitologii, fana Sherlocka Holmesa, tropiciela zagadek i każdego czytelnika, który szuka inteligentnej, wciągającej lektury. Polecam z całego serca!"
Zofia Stanecka, autorka bestsellerowej serii o Basi
"Bycie nastolatkiem nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli rodzice mają fioła na punkcie słowiańskich grodzisk albo siedemnastowiecznych maselnic. Żeby jakoś przetrwać wakacje nad jeziorem, dwunastoletni Igor i jego przyjaciółka Hanka spędzają razem czas, odkrywając tajemnice Gopła. Szybko okazuje się, że nie będą to zwykłe wakacje…
Agnieszka Fulińska i Aleksandra Klęczar proponują czytelnikowi wciągającą i dowcipną opowieść, napisaną z sympatią dla bohaterów i wykorzystaniem wiedzy, jaką autorki wyniosły ze swojej kariery naukowej i akademickiej. To książka przygodowa, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także przypomina, że świata wielkiej fantazji nie trzeba szukać daleko, wystarczy lepiej poznać nasze mity i legendy".
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Zwierz Popkulturalny)
Przeszłość skrywa tajemnice, o których nie śniło się archeologom
Dwunastoletni Igor i jego rówieśniczka Hanka przypadkiem spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Nie wiedzą, że lato w cichym zakątku koło Kruszwicy przyniesie im nieoczekiwane przygody. Któż by się bowiem spodziewał w takim miejscu gadających myszy, duchów pradawnych królów, hologramu czarodzieja i jak najbardziej żywych wieszczek i guślarzy? Tajemnice i dramaty czające się w przeszłości bohaterów też okażą się ważniejsze, niż którekolwiek z nich mogło przypuszczać.
Kim była matka Igora, o której nigdy nie mówi się w domu chłopca? Jak rozprawić się z lichem? Gdzie szukać sposobów na pokonanie króla ducha i jego upiornej małżonki? Odpowiedzi czekają w Mysiej Wieży, pierwszym tomie serii Dzieci Dwóch Światów, powieści przygodowej z mitologią słowiańską w tle.
Jeśli podoba ci się seria Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy, to polubisz też Igora, Hankę i ich przyjaciół.
[Galeria Książki, 2019]