dobry, obwoluta z niedużymi otarciami, przybrudzeniami i trochę podniszczonymi krawędziami, niewielkie przybrudzenia bloku książki, niestarannie docięta wydawniczo ostatnia składka - niewielkie ząbki przy dolnej krawędzi kartek
Pożegnanie z Afryką (1937) to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych książek o tym kontynencie, wywracająca obiegowe opinie o prymitywizmie i barbarzyństwie jego czarnych mieszkańców. Autobiograficzna powieść o duńskiej baronowej, która podczas kilkunastoletniego pobytu w Kenii, w górach Ngong koło Nairobi kieruje plantacją kawy. Reporterska relacja o obyczajach i mentalności żyjących w harmonii z naturą rdzennych mieszkańców Afryki przeplatana jest poetyckimi impresjami. Autorka pisze o autochtonach z sympatią, nie lekceważy miejscowej kultury, dumna jest z szacunku, jakim ją otaczają.
Powieść zrobiła międzynarodową karierę. Jej kontynuacją były Cienie na trawie. Do zamienionego w muzeum dworku Blixen w Ngong ciągną turyści z całego świata. Miejscowość, w której znajduje się dom nazwano Karen. Wielką popularnością cieszył się film Sydneya Pollacka na podstawie Pożegnania z Afryką oraz Listów z Afryki. Obraz z wielkimi kreacjami Meryl Streep i Roberta Redforda zdobył siedem Oskarów.
[Mediasat Poland, 2004]