bardzo dobry, okładka z nieznacznymi otarciami i lekko ubitymi krawędziami grzbietu (dolną i górną), niewielkie przybrudzenia bloku książki
Druga seria Kobiety na krańcu świata była realizowana w Afryce i Azji. Etiopia wprowadziła autorkę w melancholijny nastrój i skłoniła do przemyśleń na temat braku sprawiedliwości na świecie, Borneo natomiast przywróciło uśmiech za sprawą gromadki wesołych orangutanów, które - nie tylko w przenośni - weszły jej na głowę!
Shirley Joubert każdego dnia zasiada przed telewizorem w towarzystwie hipopotama, którego uważa za swoje dziecko, żeby obejrzeć ulubiony serial "Moda na sukces".
Macieng od dziecka nosi obręcze, które wydłużyły jej szyję do 30 centymetrów. Na swoim wyglądzie zarabia kilka dolarów dziennie, co pozwala jej przetrwać po ucieczce z Birmy.
Kimichie ma 20 lat i pracuje jako gejsza w Kioto. Każdej nocy przeistacza się w barwnego motyla, a tak naprawdę marzy o normalnym życiu zwykłej dziewczyny.
Watanabe Kanae wygląda i mieszka jak księżniczka. Dbanie o wizerunek pochłania większość jej czasu i pieniędzy, których nie wystarcza już na życie w Tokio, najdroższym mieście świata.
Trisnanti kocha bardziej Cassie niż synka. Z orangutanami spędza każdą wolną chwilę, a jej własnym dzieckiem zajmuje się w tym czasie babcia.
[G+J RBA, 2010]