dobry, okładka z przygięciami, niedużymi otarciami, zarysowaniami i przybrudzeniami, blok książki trochę przybrudzony i pożółkły od zewnątrz, kilka kartek z niedużym śladem po dawnym przygięciu dolnego rogu
Życie Elli Fitzgerald, jednej z największych wokalistek jazzowych XX wieku, można nazwać spełnionym American dream. W ciągu dwóch lat od debiutu stała się gwiazdą, której nagrania osiągały milionowe nakłady. W latach 50. współpracowała z największymi artystami: Louisem Armstrongiem, Frankiem Sinatrą, Natem Kingiem Cole'em. Za jej niezwykłym sukcesem stoi niesłychana determinacja czarnej dziewczyny, która, by wspiąć się na muzyczne szczyty, musiała walczyć z biedą, uprzedzeniami rasowymi i przeciwnościami losu.
Książka Stuarta Nicholsona to przede wszystkim pasjonująca opowieść o charyzmatycznej śpiewaczce, silnej muzycznej osobowości, stylu nie do podrobienia. Nicholson sięga poza legendę i półprawdy, korzysta z nieznanych wcześniej źródeł, rozmawia z ludźmi, którzy wraz z Fitzgerald tworzyli niezapomniane piosenki, by stworzyć wnikliwy i frapujący portret Pierwszej Damy Jazzu.
[Prószyński i S-ka, 2008]