dobry, okładka z otarciami, zarysowaniami niedużymi przygięciami, na grzbiecie i bloku książki ślady czytania, blok książki lekko przybrudzony
Pieśniarka Warszawy to barwna opowieść biograficzna napisana przez człowieka, który znał Ordonkę osobiście. Jako jedna z niewielu osób spotkał aktorkę w ostatnich latach jej życia. Opisał losy artystki, opierając się na jej własnych wspomnieniach, relacjach ludzi z otoczenia aktorki i własnych spostrzeżeniach wyniesionych ze spotkań z nią.
Książka oddaje znakomicie atmosferę czasów, w których żyła i występowała na scenach warszawskich teatrów i kabaretów: niepowtarzalny klimat stolicy doby Dwudziestolecia Międzywojennego, a także dramatyczne wojenne i okupacyjne dzieje miasta. Podaje wiele nieznanych dotąd faktów z życia aktorki, opowiada o losach całego artystycznego środowiska ówczesnej Warszawy.
Na kartach swojej książki Wittlin utrwalił losy osób, których życie splotło się z kolejami życia Ordonówny: wybitnych przedstawicieli teatru i kabaretu, m.in. Janusza Sarneckiego, Fryderyka Jarossego, Juliusza Osterwy. Przybliża czytelnikowi dzieciństwo artystki, jej pierwsze kroki na scenie, związki z mężczyznami, okres wojny i okupacji, lata spędzone na obczyźnie. Kreśli sylwetkę słynnej pieśniarki Warszawy, kobiety obdarzonej niezwykłym talentem i osobowością, kochanej przez miliony, a zarazem zagubionej i uciekającej przed samotnością.
[LTW, 2006]