(0 szt)
zł
zobacz koszyk
generalnie dobry, obwoluta z otarciami, przyżółceniami, przybrudzeniami, miejscowymi niedużymi przetarciami i naddarciami na krawędziach ze skrzydełkami, podniszczonymi krawędziami oraz trochę spłowiałym grzbietem, podklejana od spodu, na grzbiecie i bloku książki ślady czytania, pożółkły papier (mocno na marginesach) i blok książki od zewnątrz, ten ostatni również przybrudzony, na stronie przedtytułowej dawny podpis własnościowy, niewielkie ślad po dawnym podgięciu dolnego rogu kilkunastu pierwszych kartek
Obwolutę projektował - Aleksander Stefanowski.
* * * * * * *
W sile wieku to druga część wspomnień Simone de Beauvoir. Po wcześniejszym Pamiętniku statecznej panienki, opowiadającym o młodości autorki, w tomie kolejnym zamiast rozkwitającej dziewczyny - narratorem jest dojrzała kobieta. "Krytycy uznali, że w moim 'Pamiętniku' chciałam dać lekcję młodym dziewczynom; ja pragnęłam przede wszystkim spłacić dług. To sprawozdanie jest pozbawione wszelkiego celu moralizatorskiego. Ograniczam się do dania świadectwa temu, czym było moje życie".
Simone prowadzi nas autobiograficznym szlakiem, nie chroni intelektualną rękawiczką przed kontaktem z prawdziwą materią własnych przemian. Znamy punkty dojścia późniejszej profesor filozofii, teraz mamy okazję prześledzić kolejną część linii jej rozwoju. Po "A" pamiętnika, konieczność dalszego ciągu była zrozumiała - autorka na szereg postawionych sobie pytań nie udzieliła wyczerpującej odpowiedzi. "Moje życie nie jest skończone, ale już ma sens, którego przyszłość zapewne za bardzo nie zmieni. Jaki? No właśnie, jaki dalszy ciąg?" - oczywiście środowisko intelektualistów francuskich, przemiany obyczajowe, Sartre. To wszystko na tle Europy lat 20-stych, aż do końca II wojny światowej - to tylko niektóre z soczewek, jakie ogniskują zainteresowania autorki.
[Santorski & Co, 2004]